Co také patří do ložnice

Posted by admin | Hlavní | Úterý 25 Prosinec 2012 19.48

 

Ložnice to není pouze postel. Ačkoli se v ložnice tráví většina času právě spánkem, je vhodné ji zařídit také pro další aktivity. Často slouží také jako pracovna, odpočinková místnost a prostor pro volnočasové aktivity. Ložnice je také místem velmi specifickým na osvětlení. V ideálním případě by v ložnici měly figurovat samozřejmě lampičky po obou stranách postele. Takto situovaná ložnice funguje již dlouhá léta ověřeně. Oba partneři by měli mít na své straně postele světlo s vlastním vypínačem pro vlastní potřeby a činnosti, na které je zvyklí. Někdo si před spaním rád čte nebo sleduje televizi.

ewita1

Součástí ložnice často bývá také pracovní stůl, ať už jako stůl na počítač, nebo na jiné pracovní činnosti. Na pracovním stole by také nikdy neměla chybět lampa, a to buď stolní, nebo jsou vhodné také štipcové lampy, které lze nastavit do potřebné polohy a na požadované místo stolu. Jejich výhodou je, že se dají připnout klidně také do jiné než horizontální polohy a jsou tak všestranným pomocníkem.

 

Ložnice obvykle slouží také pro uskladnění oblečení. Pokud není v bytě nebo domě dostupná šatna, je oblečení skladováno ve skříních. Do malých prostor jsou vhodné především skrine s posuvnými dverami. Každý, kdo někdy zkoušel v tmavé skříni najít konkrétní kus oblečení, ví, že to může být poměrně problém. Proto není špatné, mít skříň vybavenou bodovými světly. Nemusejí být nutně vestavěná, lze si do skříně namontovat také povrchové bodové svetla dodatečně. Ideální jsou skříně, které mají jakou součást dveří zrcadlo pro finální kontrolu vybraného oblečení.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.